Praat met je buren

Overlast kan erg vervelend zijn en u wilt natuurlijk dat het wordt opgelost. Meestal lukt dit door zelf met uw buren in gesprek te gaan over de overlast die u ervaart. Wacht hier niet te lang mee. 

Tips om het gesprek aan te gaan:

  • Wacht niet te lang als u last heeft van uw buren. Maar ga het gesprek niet aan als u boos of geïrriteerd bent, wacht dan liever tot een geschikt moment.
  • Wees niet aanvallend. Blijf kalm en vriendelijk en zeg geen dingen waar u later spijt van kunt krijgen.
  • Bereid het gesprek goed voor. Bedenk van te voren wat u wilt zeggen.
  • Leg duidelijk uit wat u dwars zit of waar u last van heeft. Vertel wanneer u last heeft wat dit met u doet. 
  • Luister naar elkaar en probeer u in de ander te verplaatsen.
  • Zoek samen naar een oplossing en maak duidelijke afspraken met elkaar.
  • Vindt u het lastig om een gesprek aan te gaan? Schrijf dan eerst een brief. Zie hier een voorbeeldbrief van BeterBuren met tips hoe u dat het beste kunt doen.

Heeft u hier hulp bij nodig? BeterBuren kan u helpen/coachen bij het voorbereiden van dergelijke gesprekken.